168 cm / 57 - 56 - 55 - 54 - 53 - 52 - 51 - July 1.2014

Leden 2013

thinspiration

30. ledna 2013 v 21:38 | Theresa |  pictures
Projíždím si tak WeHeartIt.com a najednou uvidím jeden naprosto perfektní obrázek! Jelikož je to po dlouhé době 1. holka, která má stejný typ postavy jako já, je to úžasná inspirace. Přesně takhle chci vypadat. Krásná,štíhlá,vypracovaná postava <3.today?

29. ledna 2013 v 16:01 | Thereza |  everyday
Znáte ten pocit když seberete odvahu oslovit někoho kdo se vám už delší dobu líbí a nakonec to neuděláte kvůli jedné (s prominutím) píče? Avé já. Myslím, že zítra už takovou odvahu mít nebudu. Už zase budu ta tlustá děvka.. SHIT. No nic, ještě že mám po zbytek dne volno. Takže můj dnešní program bude vypadat asi takto <3 :COMEBACK

28. ledna 2013 v 16:01 | Theresa |  other


Dnes po návratu domů na mě čekla příjemný dáreček - tramtadadáá - notebook opraven! :D Tím pádem officiálně ohlašuji svůj návrat na blog. A na cvičení. Páč jsem zvyklá cvičit podle youtube videí, měla jsem bohužel, chtěnechtě pauzu. A víte co? Od té doby jsem pořádně zlenivěla :D. Takže moje dnešní cvičení by z fleku mohlo dostat heslo "Přežít a žít." . A co jsem dnes cvičila? Jako vždy moji oblíbenou, jednu a jedinečnou Cassie! :D

HIATUS

23. ledna 2013 v 12:26 | Theresa |  other
Chci se omluvit za svou neaktivitu :/. Jak jsem říkala,mám pokazený notebook a opravený bude nejdříve 26. Teď píšu ze školy. A shrnutí posledních dní? Jde to z kopce.. musím se snažit.


how could i be so silly?

19. ledna 2013 v 14:57 | Theresa |  everyday

Vím,že bych měla začínat články pozitivními informacemi,no to by tu nějaké musely být. I když, jedna by tu byla. Ráno jsem se zvážila a zjistila, že mám neuvěřitelných 54,5 kg. V zálivu pozitivní energie a radosti jsem vůbec neřešila co jím. No, řešila, ale nějak jsem přehnala porce. Za dopoledne jsem do sebe napráskala Toast,pomeranč,BeBe Dobré Ráno sušenky, fazlovou polévku,pečené maso se zelím (povinný oběd, matka se mě rozhodla kontrolovat), 2 kostky 74% čokolády a banán. Great. Za normálních okolností by mi to vydrželo na dva dny. Snažím se jíst zdravě, a tohle pro mě bylo VELKÝM zklamáním. Dneska už akorát vodu a večer bílý jogurt. No teď jsem se zvážila znovu, tramtadadá - 56 kg. Let me DIE. Mimo to se mi podělal notebook kde mám všechny svoje inspirace, školní projekty a odkazy na oblíbené blogy. Teď se jenom tiše modlím ať se mi rychle rozjede.
Jinak, myslím že se dám na meditaci. Ať mi ten přechod do 5. dimenze rychle ubíhá.

Inspiration 0.1

18. ledna 2013 v 18:45 | Theresa |  pictures


Zdravím z pohodlí měkkoučké teploučké postýlky naší ložnice :).Právě jsem se dodívala na "Black Swan" (d.o.k.o.n.a.l.ý film!), a tak mě napdalo, že přidám nějakou tu inspiraci pro dnešek. Vsadím se, že vás moje kecy nezajímají, tak pojďme na věc! :D17.1.2013 - Haha, no.

17. ledna 2013 v 15:04 | Theresa |  everydayAriano, vypadat jako ty, tak si pískám. Mimochodem, příští čtvrtek jdu ke kadeřnici a myslím, že se rozhodnu pro její střih. Co na něj říkáte? :) Dnešek nebyl nijak zajímavý. Vlastně ani nevím proč tento článek píšu, a jestli se dostanete až ke konci, budu vás uctívat :D. Ráno se mi zpříjemnilo tím, že se ručička na váze pohnula na neuvěřitelných 55,5 kg. Whooaah! Ještě 3-5 kg (chci mít taky trochu tvary,že ;) ) a budu ten nejšťastnější člověk na světě. Pomalu ale jistě zjišťuji, že mám automaticky blbou náladu jen co se podívám(co jsem se podívala) na svoje špeky. Prostě se s nimi necítím ve své kůži. Díkybohu pomalu,ale jistě mizí. Hladovět nechci, s tím už jsem si užila dost. Navíc, podívejte se na takovou Ninu Dobrev . to je pro mě vzor dokonalosti. Není příliš vyhublá, má hezky vytvarovanou postavu.

No není nádherná?
Teď mě napadlo, že se podívám na nový díl Pretty Little Liars. Třeba taková Ashley Benson, tak bych chtěla vypadat (btw. inspiraci mám všude :D). Ale dost o mých blábolech. Jak žijete vy? :)
Dostali jste se až sem? Potom vás zdravím ;) :D!


Šest tajemství úspěchu

15. ledna 2013 v 16:27 | Theresa |  other
Uběhl nějaký čas, kdy mi bratr tohle video ukázal. I po těch letech se na něj s chutí a radostí znovu podívám, protože mě vždycky namotivuje. Jedna se o Šest tajemství úspěchu Arnola Schwarzenegra. Pro neznalé - Arnold Schwarzeneger je (v minulosti byl) legendou v kulturistice, stal se sedminásobným Mr. Olympia, a ke kulturistice inspiroval asi nejvíce kulturistů součastnosti.


Victoria's Secret Models..

14. ledna 2013 v 16:20 | Theresa |  beauty
Adriana Lima - Ruku na srdce. Přes všechny ty hádky - Adriana je dokonalá. Její postavu jí závidí nejedna žena, podle mužů je zvolena nejvíc sexy modelkou Victoria's Secret. Není pochyb. Na své postavě dře deno denně. Pro mě osobně je VELKOU inspirací. Ostatně, kdo by nechtěl její tělo?


Miranda Kerr - Dalším andílkem je Miranda Kerr. Jako každý VS andílek, i ona si svou postavu udržuje pravidelným cvičením a zdravou stravou. Nejradši má jógu a balet. Je také manželkou Orlanda Blooma, se kterým má syna Flynna.


Mojí poslední inspirací tohoto článku je Maďarská modelka Barbara Palvin. Myslím, že z modelek označených v tomto článku je má nejoblíbenější :D. Barbara není jedna z hlavních VS modelek, ale zůčastnila se letošní přehlídky. Na kontě této značky má i pár photoshootů. Co na ní obdivuju je její přirozená krása, schopnost být neviná a sexy zároveň a přitom vypadat tak přirozeně. Při výšce 168 cm má 55 kg. God, já mám o 2 kg víc jak ona a vypadám jak brambora o_O..


Anorexie - Anděl nebo Démon?

13. ledna 2013 v 10:25 | Theresa |  beauty
Krása,spokojenost,nejmenší velikost džín. Zní to krásně, že ano?
Dovolte mi říct vám svůj příběh. Nežene se do nějakých extra váhových extrémů, ale říct, že jsem úplně v pořádku se taky nedá. Už odjakživa jsem snila o krásné dokonalé postavě. Odjakživa. V živé paměti mám moment za dne svých 5. narozenin. Stála jsem u zrcadla a prsty si přejížděla po bříšku. Už tehdy jsem si uvědomovala, že jsem jiná. Jaktože ostatní kamarádi nemají takové břicho? Proč mám tak "napuchlý" obličej? Tyhle věty mě provázely téměř pořád. V první třídě se to ještě zhoršovalo tím, že mi spolužáci neustále opakovali narážky typu "Jsi jako bečka sádla" nebo "Drž hubu,tlustoprde!".
Takhle se to táhlo až do 4. třídy. Na školní fotce jsem byla tak.. velká. V ty dny jsem si řekla stop. Už nebudu taková. Viděla jsi ty modelky v maminčiných časpoisech. Vypadaly tak spokojeně. Všude se říká, že nejedí. A tak jsem si sedla k počítači a začala hledat články typu "Jak vypadat jako modelka" (chci podotknout, v té době mi bylo asi 9). Pročetla jsem desítky článků na toto téma, na počítači jsem při nich trávila hodiny. Všechny se shodovaly v jednom - nejíst. Tehdy to pro mě bylo tak jednoduché. Nikdo neměl ani tušení o tom, jaký vztah jsem k mému tělu měla. Tím se to pro mě zjednodušovalo. Denně jsem byla 15 minut na rotopedu, cvičila jsem, a jedla minimum. Moje celodenní strava se skládala z 1 krajíce chleba a mandarinky. Na obědy jsem nechodila. Za necelý měsíc jsem měla dole 7 kg. S každým špekem dole rostlo moje sebevědomí. Už jsem nebyla ta bečka sádla. Mého váhového úbytku si samozřejmě všimla také rodina. V tu dobu na mě mamka deno denně křičela jak se o mě bojí a ať s tím přestanu nebo..
Všechna shozená kila jsem chtě-nechtě nabírala zpět. Rodiče mě kontrolovali ve stravě, počítali a hlídali každé přijaté sousto. Samozřejmě jsem se také vyvíjela, takže šla váha stále nahoru. Ze 7mi kil nahoře se stalo 12 kil. Jakkoliv jsem se snažila, jíst jsem musela. A ne zrovna správně. Bohužel patřím do rodiny, kde není pohyb a zdravá strava na 1. místě. V ledničce máme většinou klobásky nebo máslo (myslím to "kvalitní" v kostce = tučné).
Po chvíli jsem si na svou váhu zvykla a začala jíst normálně. Toto stádium trvalo asi půl roku. Potom se ale znovu dostavovaly narážky na moc postavu. Bylo mi 11. Jako "správný" teenager jsem si založila Facebook (ano,puberta u mě začala docela brzo :P). V ten den jsem zrovna byla vystresovaná z mého těla. Blížila se plavková sezona a já jsem si připadala jako prase. Po asi hodině na facebooku mi příšlo že jsem byla označena na fotce uživatele xxx (Jméno nebudu udávat.Chci jen říct, že to nebyl zrovna člověk se kterým jsem byla ve styku) . Nadšeně jsem fotku otevřela.
Byla to taková ta fotka kde jsou očíslované vlastnosti člověka. např. 1. Chytrá , 2. Krásná, 3.Bledá .........
Já jsem byla označná na kolonce Tlustá. Celý zbytek dne jsem probrečela. Všechno jsem si to začínala vyčítat. Na té fotce mě označil anonym- nevěděla jsem kdo. V hlavě mi kolovaly myšlenky typu "Je o anonym, nějak mi to neulehčí, pouze říká pravdu.". To byl moment, kdy se ve mě něco změnilo. Od té doby jsem probrečela snad každy večer. Od té doby jsem nosila jen volné mikiny a džíny. Od té doby jsem nechodila na koupaliště, protože jsem se za sebe styděla. Nedokázala jsem jíst před lidmi, aniž bych nepociťovala jejich znechucené pohledy. Najednou jsem si připadala celkově hnusná. Od hlavy, až k patě. Mé sebevědomí kleslo k nule.
V té době jsem začala mít problémy se šikanováním. Od učitelky tělocviku. Měla jsem problémy s naprosto běžnými úkony, např. běh nebo koza. Každý den se neobešel bez stresu, zvracení (i několikrát denně), pláče, pocitů méněcennosti nebo strachu. Učitelka mě v hodinách urážela. Neodpustila si ani párkrát říct že jsem tlustá piča (ano,vyjadřovala se natvrdo). To bylo asi moje nejstresovější období, ze kterého si nesu následky dodnes. Nejhorší na tom je, že tomu věřím. Stále věřím tomu, že jsem tlustá piča, že nikoho nezajmám a že to v životě daleko nedotáhnu. Víte, když máte z někoho strach, získáte si k němu určitý druh respektu. A to je ono. Snažíte se pro něj být perfektní. Hltáte všecho co vám řekne. Toho období trvalo až do léta 2012, kdy jsem začala chodit k psychologovi. O své postavě jsem se mu nezmiňovala, bavili jsme se jenom o problémech s učitelkou.
A dnes? Vzorec "Jsi tlustá kráva, nežer" je stále ve mně. Obrázek mého štíhlého já mě provází na každém kroku. Za každou cenu se snažím být perfektní. Stále nejsem. Už mě to unavuje. Někdy si přeju mít spokojený normální život, bez sebeubližování a hladovek. Mám 57 kg na 168 cm. Pro normálního člověka dobrá váha, pro mě břitva a hladovění. Určitě si říkáte, že jsem naivní kráva a že bych se měla probrat. Věřte mi, že se snažím. Nechci být taková. Znám milion holek s pár kily navíc a se spokojeným životem. Můžu jen tiše závidět. I přes jakoukoli pomoc,je to stále ve mě. Stále je to denní boj, který mě bude doprovázet ještě dlouhou dobu.
Takže můj názor na anorexii? Rozhodně bych s ní už znovu nezačínala. Je to něco, čeho se jen tak nezbavíte. Můžete si říct "Shodím 10 kilo a znovu se budu chovat normálně" . Takhle to nefunguje. Rozhodí vám to metabolismus a zkomplikuje život. Rozhodně to není takové jak se říká - budu perfektní,budu spokojená a chytrá!
Pravda je taková, že budete ve stresu, zvyknete si počítat každou kalorii a nebude vás nic jiného zajímat. Možná že se vám rozpadne okolní svět, a vy si toho ani nevšimnete protože budete "příliš zaneprázdnění". Opravdu ti to za to stojí? Opravdu se ti nevyplatí počkat těch pár měsíců a dosáhnout stejné váhy a bez zkomplikovaného života? A poslední dotaz.
Není hezčí takové tělo ..


...než takové?

Prosím, zamysli se nad tím!

Inspiration 1.

12. ledna 2013 v 20:50 | Theresa |  beauty
MacBarbie07 alias Bethany Mota je jednou z amerických YouTube blogerek. A rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších vůbec. Už jenom její chování. Tolik beauty gurus se ve svých videích chová až trochu povýšeně. Ona ne. Chová se přátelsky a pořád se směje, což dělá celkově sledování jejích videí zábavou. U ní jsem schopna sledovat i 10ti minutové videa. Samozřejmě je to věc názoru, ale rozhodně doporučuju se na některé její videa podívat! :)


Happy Birthday Zayn! <3

12. ledna 2013 v 11:00 | Theresa |  otherDnes je slavný den každého Directionera. Náš skvost,narcis a sexuální Bůh Zayn Malik slaví své 20. narozeniny! :D Takže mu ze srdce přeji všechno nejlepší, hodně štěstí zdraví, laku na vlasy, krásné chvíle s Perrie,rodinou (kde nesmí samozřejmě chybět ani kluci ;)) a v budoucnosti hodně krásných potomnků s hlasem jako on! (byla by škoda nechat tuto dokonalost zaniknout, no ne? :D)11.1.2013 - Movies

11. ledna 2013 v 16:32 | Theresa |  everydayDnešek byl naprosto nezajímavý. Kromě "velkého" zkoušení z Newtonových zákonů se toho moc zvláštního nestalo. Pořád stejný loser jako vždy. Opravdu nevím co bych bez M. dělala. Asi bych se unudila k smrti ;). A on? Ten ani neví že existuju. Ale dost o starostech... jak žijete vy? :) Uvažuju že se půjdu podívat na Pána Domu , a asi se vrhnu na novou FanFiction. Ale budu si ji muset ještě promyslet :). Nápad mám v hlavě už delší dobu, ale ještě - jak říkám - ho musím vylepšit. Nechci aby to bylo to nudné klasické klišé - holku zaujme kluk který se do ní bezhlavě a bláznivě zamiluje a bude z toho láska jako trám.. Takhle to prostě nefunguje. Možná u vzácných šťastlivců. Ale to je tak všechno. Mimochodem, znáte Little Mix? :) Pokud ne, doporučuju si od nich něco pustit. Nedávno vydali album DNA. Podle mě je jedním slovem prostě..WOW.. dokonalost. Teď je zrovna poslouchám :P. Mám úplnou husinu :D.
No nic, půjdu se na to vrhnout.. uvidíme se příště! :)


bon jour <3.

10. ledna 2013 v 19:03 | Theresa
Bon jour! :) Takže.. pro začátek bych se vám chtěla představit. Jmenuju se Tereza a žiju v malém zapadákově na jihu moravy. Tam, mimo víry velkoměsta, prozářené noční ulice a návštěvy lidí z různých koutů světa. Noci jsou tu černé, a mezi chabými 2000 obyvateli tu najdete leda tak babky z Coopu ;D. Tento blog jsem si založila ze zvědavosti. Už delší domu mě hrozně láká si to zkusit. Mít svůj vlastní prostor, svoje místo pro snění. Budu sem vkládat můj "každodenní" život, fotky,hudbu a i nějaké fanfiction - teda, budu se snažit napsat to tak, aby se to dalo číst :D. Jsem Directioner,Brat,Sheeranator. Jejich hudbu prostě miluju. Někdo se mě ptá jak můžu mít ráda One Direction. Kdo by je neměl. Každá holka má právo se aspoň na pár minut cítit vpohodě. Stačí se zaposlouchat do hudby..
To by bylo pro začátek asi všechno..uvidíme(nebo učteme?) se u příštího článku! ;D